Με γκολ του Κωνσταντέλια ο ΠΑΟΚ προηγείται 1-0 του Πανσερραϊκού στο ημίχρονο(Βίντεο)

Ο Κωνσταντέλιας εκμεταλλεύθηκε την ασυνεννοησία μεταξύ Διαμαντή και Χοβάν και άνοιξε το σκορ στο δημοτικό γήπεδο Σερρών, δίνοντας το προβάδισμα στον ΠΑΟΚ.

Οι κυριότερες φάσεις του πρώτου ημιχρόνου της αναμέτρησης Πασνερραϊκός -  ΠΑΟΚ:

Στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης ο ΠΑΟΚ είναι αυτός που έχει την κατοχή της μπάλας και πιέζει ψηλά ενώ απείλησε στο 6ο λεπτό με ένα σουτ του Κωνσταντελια λίγο έξω από την περιοχή το οποίο πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Χοβαν.

Στο 14ο λεπτό απείλησε πρώτη φορά ο Πανσερραϊκός με τον Γουλερι να βγαίνει στον αιφνιδιασμό να μοιράζει στον Ουαρντα με τον δεύτερο να σουτάρει όμως την μπάλα να πηγαίνει πάνω στον Ζιβκοβιτς

Αναγκαστική αλλαγή στο 24΄ για τον Πανσερραϊκό στη θέση του Θυμιανη ο Μπεργκστρεμ

Άλλη μια ωραία ατομική ενέργεια από τον κωνσταντελια στο 27 η οποία όμως κατέληξε να περνάει διπλανό το δεξί δοκάρι της εστίας του πανσερραικου

Από το 35ο ο πανσερραικος πιέζει ψηλά κερδίζει μπάλες βγάνει στην κόντρα και με σεντρες επιχειρεί να γίνει επικίνδυνος χωρίς όμως να έχει κάποια αξιοσημείωτη ευκαιρία

Τραγικό λάθος του Διαμαντή που δεν συνεννοήθηκε καλά με τον Xοβαν ο Kωνσταντελιας πήρε τη μπάλα και με πλασέ έκανε το 0 1 για τον ΠΑΟΚ στο 45+2