Ισοπαλία για τον Πανσερραϊκό

Αν και προηγήθηκε με 2-0 τελικά ο Πανσερραϊκός υποχρεώθηκε σε ισοπαλία (2-2) με την ομάδα των Χανίων. Τα "λιοντάρια" έπαιξαν ωραίο ποδόσφαιρο στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη χαλάρωσαν, γεγονός που το εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο η φιλοξενούμενη ομάδα.

Το σκορ για τον Πανσερραϊκό άνοιξε στο 16ο λεπτό ο Φουρτάδο με εύστοχο χτύπημα πέναλτι. Στο 52΄ ο Μπαρέτα αύξησε τη διαφορά, σημειώνοντας το δεύτερο τέρμα για τους Σερραίους.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα Χανιά αντέδρασαν και κατόρθωσαν να μειώσουν στο 67΄ με τον Κατσαμπά. Η ισοφάριση ήρθε στο 78ο λεπτό με γκολ του Μασάδο.

Ο Πανσερραϊκός διαμαρτύρεται για πέναλτι που δεν δόθηκε στο 84ο λεπτό.Το ερχόμενο Σάββατο τα "λιοντάρια" θα αγωνιστούν στην Αθήνα κόντρα στον Αχαρναϊκό.