«Τρένο» ο Πανσερραϊκός επιβλήθηκε με 4-1 της Ασπίδας Ξάνθης

Φωτογραφία George Leonof

‘Τρίτωσε» το σερί νικών για τον Πανσερραϊκό καθώς σημείωσε νέα ευρεία νίκη στο δημοτικό γήπεδο Σερρών. Τα «λιοντάρια» επιβλήθηκαν με 4-1 επί της Ασπίδας Ξάνθης.

Το σκορ για την Σερραϊκή ομάδα άνοιξε ο Ομπόσου στο 18ο λεπτό. Την «σκυτάλη» πήρε στο 29ο λεπτό ο Πέτρου διπλασιάζοντας τα τέρματα του Πανσερραϊκού. … Τρώγοντας ανοίγει η όρεξη! Έτσι τα «λιοντάρια» σημείωσαν και τρίτο τέρμα με τον Παπαβασιλείου στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου.

Πριν όμως ο διαιτητής στείλει τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του πρώτου ημιχρόνου η Ασπίδα Ξάνθης με τον  Θεοφιλάκη πέτυχε το μοναδικό της τέρμα στην αναμέτρηση, μειώνοντας στο 3-1.

Στο 67ο λεπτό ο Παπαβασιλείου πήρε και πάλι το «όπλο» και πέτυχε το τέταρτο τέρμα για τον Πανσερραϊκό, διαμορφώνοντας το τελικό 4-1.

Όλα τα αποτελέσματα της αγωνιστικής για τον πρώτο όμιλο της Γ΄ εθνικής έχουν ως εξής:

Πανσερραϊκός – Ασπίς Ξάνθης 4-1 (3-0)

Σκόρερ: 17' Ομπόσου, 28' Πέτρου, 44', 75' Παπαβασιλείου - 48' Θεοφυλάκης

Απόλλων Παραλιμνίου – Κεραυνός Πέρνης 1-0 (1-0)

Σκόρερ: 45' Μπονέρης

Αετός Ορφανού – Εθνικός Σιδηροκάστρου 0-0