Συνεχίζει αήττητος ο «Πανσερραϊκός Κρι Κρι»

Ούτε η ομάδα των Τιτάνων Δράμας, με πολύχρονη παρουσία τόσο στο πρωτάθλημα της Ε.ΚΑ.Σ.Α.Μ.Θ. όσο και της Γ’ εθνικής, κατάφερε αυτή την αγωνιστική να σταματήσει το νικηφόρο σερί του αήττητου «Πανσερραϊκού Κρι Κρι»!

Στο ξεκίνημα του παιχνιδιού οι «κόκκινοι» δεν είχαν αμυντικά την απαραίτητη συγκέντρωση και επικοινωνία με αποτέλεσμα να δεχθούν 23 πόντους στην πρώτη περίοδο σκοράροντας δύο λιγότερους (23-21). Στο δεύτερο δεκάλεπτο όμως βελτίωσαν την άμυνά τους πετυχαίνοντας αρκετά εύκολα καλάθια από κλεψίματα και πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου προηγούμενοι με 13 πόντους διαφορά (32–45). Στο τρίτο δεκάλεπτο, με αιχμή στην επίθεση τον Φραγκούλη που πέτυχε 18 πόντους σε αυτή την περίοδο, ο νικητής είχε πλέον κριθεί (46-79). Τα «λιοντάρια» δεν κατέβασαν ταχύτητα στην τελευταία περίοδο, ξεπέρασαν τους 100 πόντους για δεύτερο συνεχόμενο αγώνα (πρώτη φόρα όμως εκτός έδρας) και κατέκτησαν τη 10η νίκη τους σε ισάριθμους αγώνες!

Ο προπονητής της ομάδας κ. Φώτης Κοκολιός μετά τη λήξη της αναμέτρησης ήταν λακωνικός στις δηλώσεις του: «Η γενικότερη εικόνα που παρουσιάσαμε στον αγώνα, αν εξαιρέσουμε την πρώτη περίοδο, ήταν καλή. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά! Συνεχίζουμε την προσπάθεια έχοντας μπροστά μας το τοπικό ντέρμπυ με το δυνατό και φέτος Ρούπελ Σιδηροκάστρου στον τελευταίο αγώνα του πρώτου γύρου και του 2017».

Τελικό σκορ: 63 – 104

Δεκάλεπτα: 23-21, 09-24, 14-34, 17-25

Πανσερραϊκός Κρι Κρι (Κοκολιός): Καϊμακάμης, Ιακωβίδης 25(2), Γεωργιανός 9(1), Αποστολίδης 2,Καρασαββίδης 10, Κοπίλης 5(1), Φραγκούλης 20(4), Χατζηστεφάνου 4(1), Σταματόπουλος 4, Παρχαρίδης 15(1) Τσανάκας 2, Γρίψιος 8.

M.V.P.: Φραγκούλης Τάσος